آیا استرس در دوران بارداری می تواند باعث اوتیسم شود؟

به گزارش بنر تبلیغات، به نظر می رسد تقریبا هر روز محققان انگشت علت بیماری ها را روی موارد تازه ای می گذارند. حالا نوبت به این رسیده است که استرس دوران بارداری را بررسی کنند که آیا علت اوتیسم برخی از بچه ها، استرس دوران بارداری مادرشان است یا خیر؟

آیا استرس در دوران بارداری می تواند باعث اوتیسم شود؟

1. به گزارش بنر تبلیغات به نقل از ایرنا، ما در حال حاضر می دانیم استرس زنان باردار به مسائل ناخوشایندی مانند زایمان زودرس و وزن کم جنین منجر می گردد. این مسائل تنها در کودکی خلاصه نشده و در بزرگ سالی ممکن است به صورت اختلال در سلامت روانی بچه ها و نوجوانان، خود را نشان دهد. یک مطالعه در سال 2016 در مجله پزشکی نیوانگلند به ما می گوید که استرس در زنان باردار می تواند منجر به اوتیسم در جنین گردد.پزشکی به نام دیوید بورسدورف، می گوید: برخی از مادران که سطوح قابل توجهی از استرس را تجربه می کنند، در فرزندشان اوتیسم به وجود نمی آید؛ اما در برخی دیگر از مادران، استرس های دوران بارداری مبدل به اوتیسم در بچه ها می گردد. دیوید بورسدورف، توضیح داد: تصور می شد اوتیسم تا حد زیادی یک اختلال ژنتیکی است، اما تحقیقات پیشین نشان داده است که تأثیرات زیست محیطی مانند استرس می تواند نقش مهمی در توسعه این شرایط داشته باشد.

2. برای جمع آوری اطلاعات، محققان از مادران بچه ها مبتلا به اوتیسم در مورد استرس های احتمالی که ممکن است در دوران بارداری تجربه کرده باشند، مانند از دست دادن شغل یا طلاق پرسیدند. سپس خون مادران برای تنوع یک ژن حساس به استرس که سروتونین را تنظیم می کند، آزمایش شد. هنگامی که تنوعی از ژن وجود دارد، مقدار سروتونین تغییر می کند و باعث افزایش واکنش به استرس می گردد. مادران بچه ها اوتیسم اغلب از استرس خاتمه دوم و آغاز سه ماهه سوم دوران بارداری گزارش دادند. بورسدورف می گوید: برای درک مکانیسم های چگونگی کار این تعامل ژن و استرس به تحقیقات بیشتری نیاز است. اما امیدوارم که این مطالعات روزی به جلوگیری از برخی موارد اوتیسم کمک می کند.

منبع: جام جم آنلاین

به "آیا استرس در دوران بارداری می تواند باعث اوتیسم شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا استرس در دوران بارداری می تواند باعث اوتیسم شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید