ترامپ معترضان آمریکایی را آشوب طلب خواند

به گزارش بنر تبلیغات، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا معترضان را آشوب طلب خواند و خواهان اشد مجازات برای آنها شد.

ترامپ معترضان آمریکایی را آشوب طلب خواند

به گزارش گروه بین الملل بنر تبلیغات به نقل از شبکه خبری الجزیره قطر ، دونالد ترامپ خواهان فراخوانی نیروهای گارد ملی در شهر فیلادلفیا برای جلوگیری از آنچه که وی اقدامات خشونت آمیز و غارتگری معترضان خواند، شد. کاری که به گفته وی در ایالت مینه سوتا انجام داد .

دونالد ترامپ همچنین معترضان را آشوب طلب خواند که به افراد و اموال دولتی حمله می نمایند.

وی خواهان صدور احکام شدید و حبس های طولانی مدت برای عناصری شد که به گفته وی به افراد و اموال و دارایی های عمومی تعرض می نمایند.

ترامپ همچنین در پیغام توئیتری رسانه های مختلف آمریکایی را که به پوشش اخبار سرکوب گسترده معترضان می پردازند به انتشار آنچه وی اخبار گمراه نماینده بیشتر از هر کشور خارجی خواند متهم کرد .

وی همچنین از فرمانداران ایالت های این کشور خواست که برای مقابله با معترضان قاطع تر عمل نمایند.

ترامپ در عین حال تهدید کرد در صورتی که فرمانداران ایالت ها به وظایف خود در این زمینه عمل ننمایند در آن صورت به اقدامات لازم از جمله به کارگیری نیروی نظامی مطلق متوسل خواهند شد.

انتشار ویدئویی از مرگ فجیع جورج فلوید، سیاه پوست 46ساله آمریکایی به دست درک شووین، مأمور سفیدپوست پلیس، که زانویش را روی گردن او فشار می دهد موج جدیدی از خشم و اعتراض به نژادپرستی نهادینه شده در ساختار جامعه آمریکا را موجب شده است.

چند روز پس از قتل فلوید اعتراضات و ناآرامی ها در مینیاپولیس، مرکز ایالت مینه سوتا ادامه یافت و این شهر به شهری جنگ زده شبیه شده است. این تظاهرات به دیگر شهرهای آمریکا نیز کشیده شده و در بیش از 25 شهر این کشور حالت فوق العاده اعلام شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ترامپ معترضان آمریکایی را آشوب طلب خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ معترضان آمریکایی را آشوب طلب خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید