خبرنگاران اشک و سوگ مردم خوزستان در شام غریبان حسینی

به گزارش بنر تبلیغات، اهواز- خبرنگاران- مردم خوزستان آیین شام غریبان امام حسین (ع) و یاران وفادارش را کشنبه شب با رعایت پروتکل های بهداشتی در نقاط مختلف برگزار کردند.

خبرنگاران اشک و سوگ مردم خوزستان در شام غریبان حسینی

به گزارش بنر تبلیغات مردم خوزستان از اقشار مختلف در کوچه ها، محله ها، خانه ها، مساجد، حسینیه ها وتکایا در فضایی باز با استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری با روشن کردن شمع به یاد شهدای کربلا عزاداری کردند.

عاشقان حسینی با در آمیختن شور و شعور حسینی با نوحه سرایی در غم شهادت امام حسین (ع) و یارانش و اسارت اهل بیت پیامبر (ص) اشک ماتم ریختند.

در شهرهای مختلف خوزستان نیز از جمله آبادان و دزفول مردم با رعایت اصول بهداشتی، این شب عزیز را گرامی داشتند.

بر اساس این گزارش دلدادگان حسینی خوزستانی در تاسوعا و عاشورا با حفظ موازین بهداشتی، در مساجد و حسینیه ها آیین های مذهبی را برگزار کردند و عشق خود را به امام حسین (ع) نشان دادند.

طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خوزستان هم اکنون در ردیف استان های در شرایط هشدار قرار گرفته است.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان اعلام کرده بودکه برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) باید با رعایت اصول بهداشتی برگزارشود؛ در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی حرکت دسته جات عزاداری انجام نمی شود و هیات های عزاداری در محل خود به صورت ثابت و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی عزاداری می کنند.

همچنین بر اساس اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی اهواز با توجه به مصوبات شورای تأمین و ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان، به منظور حفظ سلامتی شهروندان و جلوگیری از شیوع این بیماری، تردد وسایل نقلیه و هیات های عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورای با محدودیت هایی همراه بود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اشک و سوگ مردم خوزستان در شام غریبان حسینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اشک و سوگ مردم خوزستان در شام غریبان حسینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید