خبرنگاران انتقال بیش ازچهارمیلیون تن کالای اساسی از بندرامام خمینی(ره) به سایرنقاط کشور

به گزارش بنر تبلیغات، اهواز - خبرنگاران - مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از انتقال بیش از چهار میلیون تن انواع کالای اساسی در سه ماه نخست امسال از بندر امام خمینی(ره) به مبادی مصرف درون کشور خبر داد.

خبرنگاران انتقال بیش ازچهارمیلیون تن کالای اساسی از بندرامام خمینی(ره) به سایرنقاط کشور

به گزارش روز دوشنبه بنر تبلیغات به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، عادل دریس اظهار داشت: گندم، ذرت، جو، دانه روغنی، کنجاله سویا، شکر، برنج و روغن خوراکی از عمده کالاهای اساسی است که به وسیله 73 فروند کشتی در بازه زمانی یاد شده بار خود را در این بندر تخلیه کردند.

وی با اشاره به لزوم تسریع در خروج کالاهای اساسی از بنادر به مبادی مصرف درون کشور، از رشد 24 درصدی بارگیری کالاهای اساسی از انبارهای مجتمع بندری امام خمینی(ره) و ارسال آن در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

ارتقای ایمنی پایانه های نفتی مجتمع بندری امام خمینی(ره)

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: ایستگاه آتش نشانی اراضی پشتیبانی منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با هدف ارتقای ایمنی در پایانه های نفتی این مجتمع بزرگ بندری با 88درصد پیشرفت در حال تکمیل است.

وی ادامه داد: پروژه احداث ایستگاه آتش نشانی در اراضی پشتیبانی منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با 27 میلیارد ریال تا به امروز پیشرفت مطلوبی داشته است.

دریس اظهار داشت: در صورت تکمیل و بهره برداری از ایستگاه آتش نشانی اراضی پشتیبانی، ایمنی پایانه های تخلیه و بارگیری فرآورده های نفتی در این مجتمع بزرگ بندری ارتقا می یابد.

وی گفت:پروژه احداث ایستگاه آتش نشانی در اراضی پشتیبانی منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی نیمه نخست امسال به بهره برداری خواهد رسید.

مجتمع بندری امام خمینی (ره) یکی از بنادر مهم کشور است که در جنوب استان خوزستان واقع است. این بندر با 38 اسکله فعال به طول هفت کیلومتر بزرگترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در بندر امام خمینی (ره) مستقر است.

بندرامام خمینی (ره) اکنون به عنوان یکی از مهم ترین قطب های حمل و نقل منطقه ای به ایفای نقش می پردازد؛ این بندر در سال 1390 پس از تغییر رژیم حقوقی خود از یک بندر عادی به منطقه ویژه اقتصادی و الحاق زمین های مجاور، هم اکنون با 11 هزار هکتار مساحت و 11 پست اسکله فعال، بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی کشور محسوب می شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران انتقال بیش ازچهارمیلیون تن کالای اساسی از بندرامام خمینی(ره) به سایرنقاط کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انتقال بیش ازچهارمیلیون تن کالای اساسی از بندرامام خمینی(ره) به سایرنقاط کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید