عبدالله: دولت فراگیر تشکیل می گردد، دولت برآمده از تقلب را نمی پذیرم

به گزارش بنر تبلیغات، ریاست اجراییه افغانستان در مراسم تحلیف خود گفت: ما در نقطه عطف تاریخ افغانستان قرار داریم، در زمان انتخابات به مردم تعهد داده بودیم که حکومت برآمده از تقلب را نمی پذیریم و به این تعهد خود پایبند هستیم.

عبدالله: دولت فراگیر تشکیل می گردد، دولت برآمده از تقلب را نمی پذیرم

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان بنر تبلیغات، عبدالله عبدالله در مراسم تحلیف خود به عنوان رئیس جمهور جدید افغانستان گفت: مردم افغانستان برنده واقعی انتخابات هستند. اگر در انتخابات 2014 تن به مصلحت نمی دادیم کشور به بحران می رفت. اما سال جاری مسأله کاملاً فرق می نماید. اگر تن به نتیجه تقلب می دادیم، فاتحه دموکراسی خوانده می شد.

وی اضافه کرد: ما در نقطه عطف تاریخ افغانستان قرار داریم، در زمان انتخابات به مردم تعهد داده بودیم که حکومت برآمده از تقلب را نمی پذیریم و به این تعهد خود پایبند هستیم. منشور تیم ثبات و همگرایی دارای 13 بخش است که مطابق آن امروز کار دولت فراگیر شروع می گردد.

عبدالله تاکید نمود: در مذاکرات از ارزش های جمهوری - اسلامی دفاع خواهیم کرد. هیچ پیش شرطی برای صلح نداریم. از طالبان می خواهیم که به خواست صلح طلبانه مردم احترام بگذارند و خود را برای مذاکره آماده نمایند.

وی تاکید نمود: نخستین وظیفه دولت ما مشخص هیأت مذاکره نماینده صلح با طالبان است. دولت ما دولت مصالحه ملی است.

این در حالی است که اشرف غنی در مراسم جداگانه در ارگ ریاست جمهوری گفته بود که هیات مذاکره نماینده فردا اعلام شده و به زودی برای مذاکره با طالبان راهی محل مذاکرات خواهد شد.

ر

منبع: خبرگزاری فارس

به "عبدالله: دولت فراگیر تشکیل می گردد، دولت برآمده از تقلب را نمی پذیرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله: دولت فراگیر تشکیل می گردد، دولت برآمده از تقلب را نمی پذیرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید