نخستین محموله صادراتی سنگ کوپ مرمر ایران راهی چین شد

به گزارش بنر تبلیغات، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: نخستین محموله سنگ کوپ مرمر ایران از طریق بندر چابهار راهی چین شد.

نخستین محموله صادراتی سنگ کوپ مرمر ایران راهی چین شد

به گزارش بنر تبلیغات به نقل از ایرنا، بهروز آقایی، پنجشنبه 23 مرداد اظهارداشت: با ارسال نخستین محموله صادراتی سنگ کوپ مرمر ایران از طریق بندر چابهار به مقصد چین، گام دیگری در راستای رونق تجارت در این بندر راهبردی برداشته شد.

این محموله به وزن 942 تن در قالب 43 کانتینر بود که بندر چابهار را به مقصد چین ترک کرد.

این نخستین محموله سنگ کوپ است که پس از استافینگ به کانتینر، از طریق بندر چابهار راهی مقصد شد.

این اتفاق خوب در ادامه موفقیت های چابهار در جهت صادرات، ترانزیت و همچنین مشوق های جدید اعطا شده به این بندر انجام شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به وجود تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری و تخفیفات قابل توجه در تعرفه های وارده بر کالا و کشتی در بندر چابهار انتظار می رود صادرات سنگ به عنوان یکی از کالاهای عمده پر تکرار صادراتی کشور از طریق این بندر تداوم داشته باشد و بتوان از ظرفیت استراتژیک آن برای دیگر اقلام معدنی ایران و کشورهای همسایه بهره برد.

در گذشته صادرات کالا از طریق بندر شهید بهشتی به مقصد هند محدود بود اما توانستیم از مزیت های بندر شهید بهشتی برای ارسال کالاهای صادراتی ایران یا ترانزیتی افغانستان به مقصد سایر کشورها مثل چین، تایلند، مالزی و دیگر بازارهای هدف استفاده کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "نخستین محموله صادراتی سنگ کوپ مرمر ایران راهی چین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین محموله صادراتی سنگ کوپ مرمر ایران راهی چین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید