کیفیت هوای تهران قابل قبول است

به گزارش بنر تبلیغات، شرکت کنترل کیفیت هوا گفت که آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون هم اکنون با میانگین 86 است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

به گزارش گروه اجتماعی بنر تبلیغات، بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز جمعه (11 تیر 1400) در برخی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

افزایش نسبی تندی باد در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد، با این حال، افزایش دما و حضور عوامل کافی، سبب تولید آلاینده ازن خواهد شد و به تبع آن در برخی ساعات بعدازظهر احتمال برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در پاره ای از منطقه ها وجود خواهد داشت.

تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت جمعه سبب پراکندگی آلاینده ها شده که برقراری شرایط قابل قبول را در پی خواهد داشت. استمرار شرایط جوی مساعد تا صبح روز شنبه (12 تیر 1400) شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد و کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

طی روز هم وزش باد مؤثر تا حدودی از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد، درحالی که احتمال کاهش کیفیت هوا به دلیل تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن وجود خواهد داشت، هرچند با توجه به رشد ابرناکی و ناپایداری جوی نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

با وزش باد مؤثر در ساعات پایانی شنبه پراکندگی آلاینده ها و درنتیجه برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها مرکز پیش بینی می شود.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ازن با میانگین 88 بود و هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت.

آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 86 است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کیفیت هوای تهران قابل قبول است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفیت هوای تهران قابل قبول است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید